Skip to main content

Pomáháme nemocnicím v Chersonu.

Přestože většina obyvatel z Chersonu odešla, ve zdejší a momentálně jediné fungující porodnici měsíčně přichází na svět 10-15 dětí. Porodnice byla a stále je terčem ruských útoků, na vrchní patro již v minulosti dopadly bomby. Jelikož je porodnice neustále pod hrozbou další palby, provoz funguje už jen v přízemí a v podzemním krytu, kam se personál s pacienty přesouvá v případě útoku. Sirény mohou zaznít klidně uprostřed porodu. Ve stále využívaných částech budovy mají veškerá okna zatlučená, aby pacienty po zásahu nezabilo roztříštěné sklo.

Chersonská porodnice patří k našim pravidelným příjemcům pomoci. Dodali jsme již nemocniční lůžka, oděvy pro sestry, dezinfekce a elektrospotřebiče. Ve spolupráci s IsraAID Ukraine jsme také přivezli dezinfekční lampy, které porodnici pomáhají vypořádávat se s kontaminací vody po odpálení Kachovské přehrady.

Jak se rodí/operuje v Chersonu?

Výše příspěvku

QR platba

QR Code

číslo účtu: 2202223447/2010
variabilní symbol: 1614

Jiné možnosti přispění

Nemocnice v Chersonu 

Ve spolupráci s organizací Věža dovážíme léky Chersonské nemocnici. Nedávno zde ruský nálet zničil důležitý operační sál včetně drahých přístrojů. Útok se neobešel bez lidských ztrát. Neustálé útoky mají za následek nejen nepředstavitelnou psychickou zátěž, se kterou se musí personál i pacienti vypořádávat, ale také nedostatek základního zdravotnického vybavení.

Na co konkrétně peníze použijeme?

Obě zmíněná zdravotnická zařízení zoufale postrádají zdravotnický materiál a přístroje. Mezi nimi také mrazák na krevní zásoby, koagulátor, defibrilátor, chirurgickou odsávačku, elektrický/elektrohydraulický operační stůl a další vybavení na operační sál. Finanční prostředky využijeme na koupi těchto přístrojů a na zdravotnický materiál.

Děkujeme Vám. 

Podpoř tento projekt

Jak se rodí/operuje v Chersonu?

Výše příspěvku

QR platba

QR Code

číslo účtu: 2202223447/2010
variabilní symbol: 1614

Jiné možnosti přispění

Zaštiťuje:

Podpořte další projekty

Filter

Pomoc pro paní Irynu

Minulý rok jsme pomohli paní Iryně a jejímu útulku. Paní Iryna už díky nám nemusí…
Vybráno 13 670 Kč z 80 000 Kč
Více informací

Porodnice pod palbou

Přestože většina obyvatel z Chersonu odešla, ve zdejší a momentálně jediné fungující porodnici měsíčně přichází…
Vybráno 28 848 Kč z 100 000 Kč
Více informací

Musíme to dovézt…

Základ naší pomoci lidem na Ukrajině se opírá o logistiku a distribuci humanitární pomoci. Bez…
Vybráno 20 550 Kč z 150 000 Kč
Více informací